ŚWIĘTA MAJOWE
25.04.20201 maja (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
1 maja - Święto Pracy
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja
Wesołego Alleluja!
08.04.2020Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia,
pogody w sercu i radości
płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.
X rocznica Katastrofy Smoleńskiej – wspomnienie!
07.04.2020„Pojechali oddać hołd ofiarom, złożyli ofiarę w hołdzie”
Dnia 10 kwietnia 2010 r. doszło do tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Delegacja polska na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim udawała się do Katynia na obchody 70. rocznicy mordu w katyńskim lesie. Nagle i niespodziewanie cały świat usłyszał o tragedii – samolot spadł na ziemię, nikt z pasażerów będących na pokładzie nie przeżył. A wśród pasażerów na pokładzie samolotu „TU – 154” był Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką, Prezydent na Uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski, Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, Posłowie, Senatorowie, Prezesi różnych firm, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, najbliżsi pracownicy z Kancelarii Prezydenckiej, duchowni, ochrona i obsługa samolotu.
Ziemia Katyńska znowu została zbroczona polską krwią, historia zatoczyła koło.
Dzwon Zygmunta obwieścił całej Polsce tę smutna wiadomość. Jakże trudny to był czas, jakże ciężka i wielka była to rana.
„Świat płakał razem z Nami”
Dzień po katastrofie prezydenckiego samolotu, w niedzielne południe 11 kwietnia 2010 r. w całej Polsce zawyły syreny. Zamarł ruch na ulicach, Polacy 2 minutami ciszy uczcili pamięć 96 ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Z najodleglejszych zakątków świata do Polski i Polaków płynęły słowa współczucia. We wszystkich kościołach odprawiano msze święte w intencji ofiar katastrofy. Nasza społeczność szkolna, strażacy, mieszkańcy uczestniczyli również w takiej mszy świętej odprawionej w Kościele w Rosochatem.
Pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przybywało coraz więcej ludzi, kwiatów i zniczy. Ogłoszona została żałoba narodowa. Wszystkie kanały TVP transmitowały relacje związane ze sprowadzeniem zwłok ofiar do Ojczyzny. W wielu miastach i miasteczkach Polski odbywały się tzw. „Marsze Milczenia”. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również uczestniczyli w takim marszu zorganizowanym w Czyżewie. W ten sposób daliśmy przykład, w ten sposób łączyliśmy się z Rodakami w trudnym czasie żałoby.
Podkreślić należy fakt, iż wśród ofiar Katastrofy Smoleńskiej byli także mieszkańcy Podlasia: Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego Arcybiskup Miron Chodakowski, stewardesa Justyna Moniuszko. Z ziemią Podlaską i Białymstokiem bardzo mocno związany był Ryszard Kaczorowski – były Prezydent na Uchodźstwie.
Pod Smoleńskiem zginęli wybitni synowie Ojczyzny, którzy swoim życiem oddali hołd i uczcili pamięć oficerów i elit II Rzeczypospolitej zamordowanych w Katyniu. Ta tragiczna śmierć ukazała nowe oblicze Naszego Narodu – zobaczyliśmy po prostu jak nasz naród, wszyscy Polacy mają Wielkie Serca.
mgr Elżbieta Szulborska
nauczyciel historii
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Kwiaty" zawieszony!
03.04.2020Uwaga! Powiatowy konkurs plastyczny "Kwiaty" zawieszony ze względu na zaistniałą sytuację Oczywiście zachęcamy do przygotowywania prac - o nowym terminie składania prac poinformujemy.
Komunikat!
02.04.2020W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce informujemy, że termin przesyłania prac na konkurs „Na ratunek ginącym pszczołom” został wydłużony.
Prace uczniów wraz z wypełnionymi i podpisanymi formularzami oraz z dopiskiem na kopercie Konkurs Plastyczny Dla Dzieci „Na ratunek ginącym pszczołom” szkoły mogą przesyłać do 30.09.2020 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres organizatora konkursu:
Informacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie:
Co czytać w czasie kwarantanny?
23.03.2020Dla koneserów czytania!
Nie zapominam o swoich milusińskich. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Oto propozycje. Korzystajcie i rozwijajcie się!
Ponieważ polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu, przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najciekawszych miejscach, które zapewniają dostęp do e-booków i książek w innej formie.
Gdzie warto zajrzeć?
Przegląd najciekawszych miejsc w sieci
czytanki na czasie – autorzy czytają dzieciom
Bibliotekarz
mgr Iwona Sienicka
Komunikat!
22.03.2020Zawieszenie zajęć w szkołach decyzją Ministra Edukacji Narodowej potrwa do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie uczniowie uczą się zdalnie.
Powiatowy Konkurs Plastyczny
17.03.2020Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Ciechanowiecki Ośrodek
Kultury i Sportu zapraszają do wzięcia udziału w powiatowym konkursie
plastycznym "Kwiaty". W załączeniu regulamin i karty zgłoszenia
Ósmoklasiści!
16.03.2020na stronie https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/ znajdują się zestawy zadań powtórkowych przygotowujących do Egzaminu Ósmoklasisty.
DRODZY UCZNIOWIE
16.03.2020Zachęcamy Was do odwiedzania i korzystania w okresie zawieszenia zajeć w szkole z matarialów edukacyjnych znajdujących się m.in. na Podlaskiej Platformie Edukacyjnej:
https://crtd.wrotapodlasia.pl/pl/zasobyedukacyjne
Wykorzystujcie czas na czytanie lektur szkolnych, powtarzanie dotychczas przerobionego materiału. Sięgajcie do zasobów edukacyjnych, które udostępniają w sieci wydawnictwa szkolne, z podręczników których korzystacie.
Komunikat MEN
13.03.2020Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
- Zintegrowana Platforma Edukacyjna
- Portal wiedzy dla nauczycieli
- Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
- Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
- Portal lektury.gov.pl
- Strona Centrum Nauki Kopernik
- Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
- Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
- Serwis Ninateka
- Serwis Muzykoteka Szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis Telewizji Polskiej
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
Komunikat dotyczący rekrutacji uczniów
13.03.2020Uwaga! ZAWIESZA SIĘ POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem do dnia 25 marca 2020 roku.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
04.03.2020Kliknij poniższe linki, aby dowiedzieć się czegoś wiecej o koronawirusie wywołującego chorobę COVID-19.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
04.03.20201 marca wzięliśmy udział w Gminnych Obchodach "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Czyżewie.
Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.umczyzew.pl/
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Galeria zdjęć
brak danychMapa