Młodzież Zapobiega Pożarom
04.03.2020W gminnych eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom odnieśliśmy liczne sukcesy. Liczna grupa uczniów stanęła na podium. Izabela Ciborowska z klasy V będzie reprezentowała gminę Czyżew na eliminacjach powiatowych w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Konkursowiczów przygotowała p. Wiesława Sakowicz.
Zdjecia pochodzą ze strony https://www.spczyzew.pl
Konkurs Historyczny "Epoka Prymasa Tysiąclecia"
04.03.202027 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbyła się XVIII edycja konkursu historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia”. Nasi uczniowie z klasy VIII: Marta Bauer, Kinga Ciborowska i Michał Zaborowski wyłonieni na drodze eliminacji szkolnych reprezentowali naszą szkołę na tym konkursie. Uczniów przygotowała p. Elżbieta Szulborska - nauczycielka historii.
Zasadniczym celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o osobie i dziedzictwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego duchowym przyjacielu naszego patrona św. Jana Pawła II oraz rozbudzenie zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski pomagające lepiej zrozumieć i krytycznie ocenić rzeczywistość. Uczestnicy konkursu musieli orientować się zarówno w biografii Prymasa Tysiąclecia, jak i jego dorobku. Ponadto wymagana była pogłębiona wiedza z historii Polski z lat 1901 – 1989. W tym roku szkolnym 2019/ 2020 zakres zagadnień historycznych obejmował życie polityczne, gospodarcze i kulturalne państwa polskiego w latach 1970 – 1981.
Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.umczyzew.pl/
Czyżewski Dzień Nauki Polskiej
04.03.202019 lutego w Dzień Nauki Polskiej podsumowano osiągnięcia edukacyjne uczniów z Gminy Czyżew, honorując najlepszych uczniów Stypendium Burmistrza Czyżewa. Przyznawane jest ono dwa razy w roku w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. W bieżącym roku szkolnym 7 naszych uczniów spełniło kryteria przyznania tego wyróżnienia, tzn.osiągnęło co najmniej średnią 5,2 oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę zachowania. Są to:
Krakówko Piotr Cezary kl. VI
Zaborowski Michał kl. VIII
Stpiczyński Maciej kl. IV
Dmochowski Michał kl. V
Dmochowski Rafał kl. VI
Rupińska Aleksandra kl. VI
Ciborowska Izabela kl. V
Wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk Burmistrza Czyżewa oraz Przewodniczącego rady Miejskiej pamiątkowe dyplomy, a rodzice – listy gratulacyjne.
Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.umczyzew.pl/
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej „I Ty możesz zostać Kopernikiem”
04.03.202019 lutego, dokładnie w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „I Ty możesz zostać Kopernikiem”. Patronat honorowy nad tym konkursem sprawuje Podlaski Kurator Oświaty. Konkurs wiedzy ogólnej w odróżnieniu od konkursów przedmiotowych promuje uczniów uzdolnionych nie w jednej, ale w wielu dziedzinach wiedzy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Julita Kaczyńska, Kinga Kaczyńska i Michał Zaborowski - uczniowie klasy VIII. Michał Zaborowski zajął V miejsce i zdobył wyróżnienie. Uczniów Przy gotowywała p. Janina Katarzyna Kaczyńska.
Magnetyczna Piątka
04.03.2020To grupa -pięciorga uczniów, którzy uczęszczają na Doświadczalne Koło Fizyczne które to powstało dzięki projektowi unijnemu „EDUkompas”. Na zajecia uczą się podstawowych praw fizyki eksperymentukąc i badając zjawiska zachodzące w przyrodzie. Ostatnio Magnetyczna Piątka eksperymentowała z prądem. Zajęcia prowadzi p. Anna Zaborowska.
1
Kolędnicy z TEATRoMAGII
04.03.2020Jak informują kolędnicy: Przemierzając ulice nawiedzaliśmy domy, których to drzwi chętnie nam otwierano. Z kolędą na ustach i przy akompaniamencie akordeonu i saksofonu nieśliśmy dobrą nowinę. Nowinę o narodzeniu Jezusa.
Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Iwony Sienickiej – polonistki i opiekunki koła teatralnego pt. „TEATRoMAGIA”, które to powstało dzięki projektowi unijnemu „EDUkompas”.
Grupa kolędników liczyła 20 osób, zadbaliśmy o każdy szczegół. Były anioły i pastuszkowie, śmierć i diabeł oraz trzej królowie. Każdy wygłosił krótkie słowo, nie zabrakło także życzeń skierowanych do dzieci, gospodarzy i ich żon.
Z tego miejsca dziękujemy pani dyrektor Bogusławie Kossakowskiej za wsparcie naszej inicjatywy, księdzu proboszczowi Antoniemu Loro za ogłoszenie kolędowania, mieszkańcom wsi Rosochate Kościelne za życzliwe przyjęcie, a państwu Jolancie, Bogusławowi i Teodozji Dąbrowskim z ul. Kościelnej za przygotowanie obiadokolacji strudzonym kolędnikom.
Z całego serca dziękujemy!
Iwona Sienicka
Uczestnicy projektu "EDUkompas" w telewizji…
04.03.2020W ferie (...) Ze środków unijnych w ramach projektu „EDUkompas” (Zadanie 6, Działanie 2) został zorganizowany wyjazd do Warszawy. Pierwsze wrażenia czekały na młodzież przy ulicy Woronicza 17 w głównym gmachu Telewizji Polskiej, gdzie czekał na uczniów przewodnik pan Piotr Auerbach (scenograf, kostiumolog), który w niezwykle ciekawy sposób wprowadził wszystkich w tajniki telewizyjnego świata. Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w studiu nagraniowym, w którym codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca poszczególnych osób przygotowujących program. Następnym punktem zwiedzania było studio, w którym realizuje się program „Wielki test o historii”. Przewodnik opowiedział o tajemnicach telewizji i magicznych sztuczkach związanych przede wszystkim z grafiką komputerową, światłem i scenografią. Na koniec zwiedzania gmachu telewizji na wycieczkowiczów czekało studio, w którym powstaje program rozrywkowy „Jaka to melodia?”, w którym aktualnie trwały próby nagrania do kolejnej emisji programu. Pewnym podsumowaniem, a jednocześnie swoistym mostem między przeszłością a teraźniejszością okazało się muzeum, w którym zgromadzono pamiątki z początków funkcjonowania telewizji. Uczniowie podziwiali nie tylko kamery ale również oryginalne lalki znane lepiej rodzicom a może dziadkom: Kulfon i Monika, Miś Uszatek, Jacek i Agatka. Ostatnim punktem wycieczki była możliwość sfotografowania się na tzw. „ściance celebrytów”.
Kolejnym niezwykle ciekawym doświadczeniem była wizyta uczniów w Manufakturze Słodyczy „Cukier Lukier”. Tutaj uczniowie zapoznali się z zawodem cukiernika. Mogli nie tylko zobaczyć proces powstawania lizaków i cukierków, ale też samodzielnie je wykonać.
Wycieczka do TVP pozwoliła uczniom odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu. Pobyt w Manufakturze Słodyczy pozwolił uczniom wcielić się w rolę cukierników i wykazać się dużą kreatywnością. Wizyta w tych miejscach być może będzie inspiracją dla młodzieży do wyboru kierunku kształcenia po szkole podstawowej i dostarczy pomysłów na własną realizację zawodową.
Opiekunowie Elżbieta Krajewska SP Dąbrowa Wielka Irena Janczewska SP Rosochate Kościelne
Komunikat
22.12.201923 grudnia 2019 - 6 stycznia 2020 to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Do szkoły wracamy 7 stycznia 2020.
Wigilia szkolna
22.12.201918 grudnia odbyła się szkolna wigilia. Dzieci przedstawiły jasełka pt. Tajemnica nocy betlejemskiej ...", które zawierały elementy tańca artystycznego i koncert kolęd dla Nowonarodzonego. Tego dnia gościliśmy Panią Burmistrz i Ksiądza Proboszcza, Spotkanie tradycyjnie zakończono dzieląc się opłatkiem.
W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem,
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie...
EDUkompas
22.12.2019Od października br. rozpoczęły się w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rosochatem Kościelnem oraz w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej zajęcia dla uczniów w ramach unijnego projektu „EDUkompas” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 218 498,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 205 064,60 zł. Jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności kluczowych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów. W projekcie promowany jest również rozwój umiejętności w zakresie m.in. nauk przyrodniczo – matematycznych. Realizowane zajęcia dają możliwość uczniom pokazania konsekwencji codziennych działań na środowisko naturalne. W programie została zaplanowana tematyka globalnego ocieplenia, przedstawiane są nie tylko fizyczne i chemiczne aspekty tego zjawiska, ale także jego społeczne oraz gospodarcze przyczyny i konsekwencje. Ponadto w niekonwencjonalny sposób uczniowie nabywają umiejętności komunikowania się, współpracy w zespole, przedsiębiorczości oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Dopełnieniem zajęć dodatkowych jest wyposażenie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne.
Nasi uczniowie na zajęciach nie tylko nabywają wiedzę i umiejętności, ale także uczą się, jak odnaleźć się we współczesnym świecie.
Koordynator projektu
14
X Mikołajkowy Turniej Charytatywny halowej piłki nożnej
22.12.2019Świąteczny czas gdy dobro nosi w sercu każdy z nas...
15.12.2019 w naszej szkole odbył się X Mikołajkowy Turniej Charytatywny halowej piłki nożnej 🎅 Dziękujemy licznie zgromadzonym drużynom, sędziom oraz wszystkim przybyłym gościom za obecność, pomoc i okazane serce w ten świąteczny i pełen pracy czas 😇 Zebrane fundusze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących w te święta m.in. dla dzieci poszkodowanych w pożarze z Czyżewa oraz na świąteczne paczki dla dzieci z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Zambrowie 🤗 Gratulujemy również wyróżnionym drużynom i zapraszamy w przyszłym roku 👏🏼🏆
Samorząd Uczniowski
Nocne wypieki pierników
22.12.2019Już po raz kolejny uczniowie klasy III jedną z grudniowych nocy spędzili w szkole🌙🌙🌙. Trzecioklasiści wprowadzi nas w magiczny, świąteczny czas, a to za sprawą kulinarnych wypieków👨🍳👩🍳-świątecznych pierniczków🎄🎅Ach, co to był za pracowity wieczór...
2
Bożonarodzeniowy Dar Serca
22.12.2019W diecezji łomżyńskiej rok rocznie organizowany jest Bożonarodzeniowy Dar Serca. Członkowie szkolnych kół Caritas 9 grudnia zbierali dary dla potrzebujących ze swoich szkół i parafii.
Ślubowanie Pierwszoklasistów
14.12.2019W dniu 7 listopada 2019 r. w naszej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rosochatem Kościelnem odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły, którego dokonała dyrektor. p. Bogusława Kossakowska.
Hasłem przewodnim części artystycznej było „Co w życiu ważne?”. Dzieci pięknie wyśpiewały i wyrecytowały słowa , o wartościach takich jak: przyjaźń, rodzina, szkoła, Ojczyzna. Nie zapomniały także o oddaniu szacunku symbolom narodowym, składając przy tym uroczyste ślubowanie. Wręczyły także dla swoich rodziców listy, które same napisały. Dotyczyły one poświęcania im uwagi, zainteresowania i większej ilości czasu.
Rodzice natomiast przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości. Dzieci świetnie bawiły się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci tak ważne wydarzenie.
wychowawca kl. I
p. Bożena Kostro
Święto Niepodległości - uroczystość szkolna
08.11.20198. 11. 2019r. odbyły sie uroczyste obchody Święta niepodległości. W naszej szkole miały one charkter koncertu pieśni patriotycznych. Cała społeczność szkolna śpiewała znane nam pieśni: Ułani, ułani, Jak długo na Wawelu, O mój rozmarynie, Poskie kwiaty, My pierwsza brygada, .... . O 11.11 nastapiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego wraz z całą Polską.
Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów.
08.11.20197. 11. 2019r. odbyło sie uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały piękny występ o charakterze edukacyjno - patriotycznym. Uczniów przygotowała wychowawczyni p. Bożena Kostro. Pierszaków wspierały starsze dzieci w tym, jakże ważnym dla nich dniu.
Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej
08.11.201925.10.2019 w GOK w Czyżewie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej pt. "Czyżewi okolice w wojnie obronnej 1939 roku". W konkursie wzięło udział dzisięcioro uczniów z klas: VI, VII i VIII. Do konkursu przygotowywała p. Elzbieta szulborska - nauczyciel historii. Trzy osoby z naszej grupy zakwalifikowało sie do finałowej ósemki. Wyniki ostateczne, po sprawdzeniu i ocenie prac pisemnych ośmiorga finalistów, zostaną ogłoszone podczas uroczystości gminnych "11 Listopada". Gratulujemy sukcesów
Zdjęcia pochodzą ze strony https://gokczyzew.pl/
5
Akcja charytatywna
08.11.201928.10.2019 odbyła się Loteria fantowa w naszej szkole. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych o udział w tej akcji. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.
Powiatowe Eliminacje Turnieju dla dziewczynek "Z Podwórka na Stadion"
08.11.201925.10.2019 r.w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju dla dziewczynek "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki w dwóch kategoriach, U-10 i U -12. Dziewczęta młodsze zajęły I miejsce, a starsze III miejsce Już na wiosnę młodsze piłkarki będą reprezentowały nasz powiat podczas Finału Województwa Podlaskiego w Bielsku Podlaskim.
Gratulujemy!!!
Dzień Nauczyciela i 25 - lecie nowej szkoły
08.11.20199.10.2019r.odbyła się uroczystość 25-lecia budynku naszej nowej szkoły, Dnia Nauczyciela oraz Dnia Papieskiego. W tym dniu przybyło wielu zaproszonych gosci, w tym Pani Burmistrz Anna Bogucka, Ksiądz Probosz Antoni Loro, Dyrektorzy szkół, nauczyciele emeryci, rodzice. Młodzież zaprexentowała ciekawy montaz słowno muzyczny z niewielka dawką humoru. Nie zabrakło też słów Jana Pawła II - patrona naszej szkoły, które wskazywały na potrzebę edukacji i wartość pracy nauczycieli. Na zakończenie uroczystości każdy obecny na sali otrzymał białą różę i papieska kremówkę
6
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Galeria zdjęć
brak danychMapa